Przeszczep włosów jest dobrym rozwiązaniem w przypadku problemów z owłosieniem. Przeszczep taki można wykonać również na brodzie. Taki zabieg korzystnie może wpłynąć na wizerunek pacjenta. Czy przeszczep włosów na brodzie jest bezpieczny? W tym artykule rozwiewamy wszystkie wątpliwości.
Na czym polega przeszczep włosów na brodzie?
W Polsce Przeszczep brody wykonuje się najczęściej za pomocą metody FUE. W tym rozwiązaniu dawca materiału do przeszczepu oraz pacjent to jedna i ta sama osoba. Mieszki włosowe, które zwane są również graftami pobierane są zazwyczaj z tyłu głowy pacjenta. Po pobraniu wszczepiane są w zaplanowane wcześniej miejsca wyznaczone na brodzie.
Metoda FUE jest uznawana za najnowocześniejszą. Jest też w pełni bezpieczna. Trzeba jednak przed zabiegiem spełnić kilka wymagań. Pacjent nie powinien mieć między innymi problemów z nadciśnieniem oraz cukrzycą. Ostateczna decyzja o wykonaniu przeszczepu podejmowana jest przez lekarza.
Wywiad lekarski przed przeszczepem
Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. W trakcie wywiadu decyduje o badaniach, które pacjent musi wykonać przed przeszczepem. Określa również możliwy zakres przeprowadzanego przeszczepu. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja o kwalifikacji do przeszczepu.
Wywiad lekarski wpływa na bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia. Dzięki temu można uniknąć potencjalnych problemów po przeszczepie. Cały zabieg przeprowadzany jest również przez lekarza. Wykonywany jest pod znieczuleniem i nie powinien być bolesny dla pacjenta. Wykonanie zabiegu trwa około sześć godzin.
Bezpieczeństwo po wykonaniu przeszczepu
Bezpośrednim skutkiem przeszczepu jest powstanie niewielkich ran w miejscach pobrania i wszczepiania graftów. Rany powinny zagoić się jednak najpóźniej w ciągu dwóch tygodni. Ważne jest, żeby pamiętać w tym czasie o unikaniu dużego obciążania organizmu wzmożoną aktywnością.
Zabieg również wyklucza możliwość noszenia nakrycia głowy przez kilka tygodni po przeszczepie. Zastosowanie się do wszystkich tych zaleceń sprawi, że całe przedsięwzięcie będzie w pełni bezpieczne dla pacjenta.