Ostatnie lata bardzo zmieniły sytuacje na rynku odzieżowym. Coraz więcej osób rezygnuje z ciuchów, które można dostać w sieciówkach, by w second handach szukać pojedynczych egzemplarzy znanych marek. Dzięki temu sklepy z używaną odzieżą są coraz bardziej popularne. Jak otworzyć sklep z odzieżą używaną?

Wybór klienta

Otwierając sklep z odzieżą używaną, trzeba zastanowić się przede wszystkim, do jakich klientów skierujemy swoją propozycję. Od tego zależy wybór odzieży, która będzie sprzedawana w sklepie.

Sklep z odzieżą na wagę idealnie sprawdzi się w mniejszych, biedniejszych miejscowościach. Odzież wyselekcjonowana to propozycja dla osób, które szukają pojedynczych egzemplarzy od znanych producentów. Jest to sklep dla klientów, którzy mają konkretne oczekiwania, wiedzą czego szukają.

Odzież wyselekcjonowana wymaga więcej pracy. Każda sztuka musi zostać wyceniona, co jest bardzo pracochłonne. Może jednak się okazać, że również bardzo opłacalne. Takie podejście pozwala na stworzenie sklepu, w którym odzież będzie elegancka, niebanalna i ciekawa.

Jak pozyskać odzież?

Odzież z drugiej ręki najczęściej sprowadzana jest z Anglii, Niemiec czy Irlandii. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Dostawcy odzieży używanej również chętnie sprowadzają wyselekcjonowaną odzież z Włoch czy Holandii.

Otwierając second hand z odzieżą z mniej popularnych krajów przedsiębiorca ma szansę wyróżnić się na lokalnym rynku, co jest dobrym sposobem na zyskanie rzeszy klientów, którzy szukają wyjątkowych egzemplarzy.

Jednym z najważniejszych czynników prowadzących do sukcesu jest znalezienie dobrych dostawców odzieży używanej. Korzystne ceny nie są jedynym wyznacznikiem owocnej współpracy. Warto zwrócić uwagę, czy dostawcy odzieży używanej dostarczają towar do przedsiębiorcy, jak są zabezpieczone ciuchy, czy powiadamia o nowych dostawach i wprowadza promocyjne ceny dla stałych klientów. Wszystkie te czynniki przekładają się na jakość usług, którą przedsiębiorca może zaoferować swoim klientom.

Wybierając dostawcę, który sprzedaje odzież sortowaną zamawiający ma szanse kontrolować swoje dostawy. Nie tylko dostaje odzież wyselekcjonowaną, czyli unika ciuchów uszkodzonych czy brudnych, ale jednocześnie ma szansę dokonać zamówień zgodnie z potrzebami. Domówienie odzieży męskiej, dziecięcej czy damskiej nie stanowi żadnego problemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.