Sprzedaż odzieży używanej może być świetnym pomysłem na biznes! Rosnące zainteresowanie trendem zero waste oraz przystępne ceny w second handach powodują, że ubrania z drugiej ręki stale cieszą się dużym powodzeniem.

Skąd brać odzież używaną?

Aby otworzyć własny sklep z używanymi ubraniami, trzeba przede wszystkim go zaopatrzyć. Na rynku działają różni dostawcy odzieży używanej oferujący swoim klientom dostęp do szerokiego asortymentu pochodzącego nie tylko z Polski, ale także z innych krajów: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch czy Holandii.

Ubrania używane do sklepu kupuje się najczęściej na kilogramy. Są one pakowane w duże worki, kartony. Nie ma możliwości wybrania konkretnych sztuk odzieży, jednak można dobrać ją pod kątem jej typu oraz jakości.

Odzież z drugiej ręki – rodzaje

Każdy dostawca odzieży używanej może zaproponować swoim klientom różne kategorie ubrań. Wśród nich znajdują się:

– Odzież sortowana – sprawdzona pod kątem jakości, bez uszkodzeń, zabrudzeń. Istnieje możliwość zakupienia konkretnych kategorii odzieży, na przykład spodnie, płaszcze, sukienki, odzież damska, męska czy dziecięca, odzież letnia i zimowa, odzież plus size.
– Odzież Cream – rodzaj odzieży sortowanej najwyższej jakości, która obejmuje ubrania markowe, często z metkami.
– Odzież I gatunku – wysokiej jakości odzież sortowana, która cechuje się niskim stopniem zużycia, tańsza niż odzież Cream.
– Odzież niesortowana, tak zwany niesort – tania odzież używana oferowana bez wcześniejszego sortowania, dlatego kupujący musi ją samodzielnie przejrzeć. Może zdarzyć się, że w partii znajdzie się dużo ubrań nienadających się do użytku.

Ubrania kupisz stacjonarnie i przez internet

Aktualnie dostawcy odzieży używanej działają zarówno stacjonarnie, jak i przez internet, dlatego swoje zamówienie można złożyć bez konieczności osobistego udawania się do hurtowni.

Zakup odzieży używanej stacjonarnie pozwala na uzyskanie natychmiastowego dostępu do towaru. Adresy hurtowni używanych ubrań można znaleźć za pośrednictwem internetu. Z kolei zamówienie online jest wygodniejsze i daje dostęp do asortymentu hurtowni działających również w oddalonych miastach. Zakupione ubrania najczęściej dostarczane są przez firmę kurierską.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.