Kolejny wieczór poświęcony na depilację nóg. Kolejny zakup maszynki do golenia za 20 zł, kiedy maszynki dla mężczyzn kosztują dziesięć razy mniej. Masz już dość? Ja też w pewnej chwili powiedziałam koniec. Doszłam do wniosku, że lepiej jednorazowo wydać więcej na depilację laserową w gabinecie lub w domu, niż cyklicznie płacić za zwykłe maszynki, które przecież nie dają tak dobrych efektów, jak depilatory laserowe.

Depilacja laserowa w gabinecie czy w domu?

Jeśli już doszłaś do pytania, czy lepiej przeprowadzić depilację laserową w domu czy w gabinecie, musisz zadać sobie pytanie, na czym bardziej Ci zależy. Poniżej przedstawiam plusy i minusy obu rozwiązań.

Depilacja laserowa w domu to z całą pewnością oszczędność czasu pod kątem wyprawy do gabinetu, zwłaszcza, jeśli najbliższy znajduje się kilkanaście kilometrów od Twojego domu. Posiadanie depilatora laserowego w domu pozwala m.in. obniżyć koszt zabiegów, związanych z wizytami u kosmetyczki.

Depilacja laserowa w domu ma jednak jedną, podstawową wadę. Nie jest tak dokładna, jak depilacja laserowa warszawa w gabinecie. Moc depilatora laserowego jest słabsza, konieczne więc będzie częstsze powtarzanie zabiegu.

Rynek pełen jest depilatorów laserowych do przeprowadzania depilacji laserowej w domu, co więcej depilatory laserowe powoli wygrywają z depilatorami elektrycznymi. Dzięki zabiegowi depilacji laserowej w domu włoski odrastają dużo słabsze, niż miało to miejsce w przypadku depilacji elektrycznej lub depilacji z wykorzystaniem zwykłej maszynki do golenia.

Depilacja laserowa w domu – przeciwwskazania

Pamiętaj jednak, że istnieje szereg przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej w domu. Depilator laserowy nie jest urządzeniem uniwersalnym, z którego może korzystać każda osoba.

Jeśli cierpisz na opryszczkę, łuszczycę, przebarwienia skóry czy bielactwo, nie powinnaś poddawać się zabiegowi depilacji laserowej w domu. Stosowanie depilatora laserowego zabronione jest także w przypadku osób cierpiących na stany zapalne skóry, zmiany alergiczne czy osoby posiadające otwarte rany.

Depilacja laserowa w domu nie jest wskazana osobom z wszczepionym rozrusznikiem serca ani kobietom w ciąży.

Przed depilacją laserową w domu powinnaś odstawić napary na bazie nagietka, zioła, rumianek i dziurawiec, na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej w domu.

Jak korzystać z depilatora laserowego?

Wykorzystanie depilatora laserowego do depilacji laserowej w domu wymaga precyzji i opanowania obsługi urządzenia. Aby dokonać depilacji laserowej z wykorzystaniem domowego depilatora należy nakierować zakończeniem z lampą w kierunku skóry, po czym włączyć laser. Do wyeliminowania włosów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Pamiętaj, że przed depilacją musisz skrócić włoski do około pięciu milimetrów. Taka długość pozwoli światłu lasera namierzyć mieszki włosowe. Kiedy włoski osiągną odpowiednią długość, musisz nacelować depilatorem w odpowiednie miejsce i uderzyć w nie wiązką lasera.

Możesz wykorzystać depilator do depilacji laserowej bikini ale radzę unikać depilacji stref intymnych. Drżenie ręki może w okamgnieniu uszkodzić strukturę skóry.

Cena depilatora laserowego

Depilator laserowy nie jest zabawką tanią. W zależności od producenta zapłacisz za niego od czterystu do nawet tysiąca sześciuset złotych. Czasem warto wydać mniej na depilację laserową w gabinecie. Tam zabieg depilacji przeprowadzi doświadczona osoba, która doradzi, jakich kosmetyków używać.

Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz poddać się depilacji laserowej w domu, skonsultuj się z lekarzem, czy to pierwszego kontaktu czy alergologiem.