Laserowe zamykanie naczynek na twarzy jest bardzo popularne, a wszystko dlatego, że daje rewelacyjne efekty już po jednym zabiegu. Wiele miejsc związanych z medycyną estetyczną oferuje tego typu usługi.

Technologia laserowego zamykania naczynek na twarzy

Zamykanie naczynek na twarzy odbywa się za pomocą specjalnego lasera. W medycynie estetycznej najczęściej wykorzystuje się tak zwany laser Nd-yag. To właśnie w nim zastosowano odpowiednie filtry optyczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie specjalnej fali, która to absorbuje światło przez hemoglobinę występującą we krwi. To z kolei powoduje koagulację czyli krzepnięcie, w efekcie tego dochodzi do całkowitego zniszczenia naczynka, które następnie jest usuwane przez organizm. Co więcej tego typu laser znalazł też ogromne zastosowanie do usuwania tatuaży, blizn, rozszerzonych porów. Można go także stosować do redukcji przebarwień, a także do stymulacji tkanek do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu też skóra jest jędrniejsza.

Nieestetyczne naczynka

Rozszerzone naczynka krwionośne najczęściej zlokalizowane są na twarzy, w okolicach nosa, jednak u niektórych osób mogą one występować także w innych częściach ciała (na przykład na klatce piersiowej i udach). To wszystko zależne jest od kondycji naczyń krwionośnych oraz rodzajów skóry. Im jest ona bardziej wrażliwa, tym większe prawdopodobieństwo, że naczynka będą pękać.

Specyficzne czynniki wpływające na pękanie naczynek

Często za główne przyczyny powstawania naczynek na twarzy i innych miejscach ciała wymienia się czynniki genetyczne, hormonalne czy na przykład takie związane z fizjologią naczynek, czyli ich słabymi ściankami. Zapomina się jednak o tym, że w ekstremalnych przypadkach na sam proces pękania naczynek może mieć wpływ nawet bardzo silny wiatr lub też duże wahania temperatury. U wielu osób naczynka pękają pod wpływem silnych zmian temperatur na przykład podczas wychodzenia z ogrzanego wnętrza na mróz. Wśród nietypowych czynników odpowiedzialnych za pękanie naczyniak wymienia się też dużą wilgotność lub stosowanie miejscowo sterydów. Wówczas najbardziej narażone są te miejsca, w których regularnie aplikowało się na przykład maści sterydowe. Predyspozycją do pękania naczynek może być też jasna karnacja.