Nie od dziś wiadomo, że owoce cytrusowe są sprzymierzeńcami w walce z wieloma dolegliwościami i schorzeniami. Od dzieciństwa stosujemy cytrusy w trakcie przeziębień z uwagi na wysoką zawartość witaminy C. Okazuje się jednak, że poza witaminą C cytrusy, a zwłaszcza pestki grejpfruta są skarbnicą innych składników, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.
Dobroczynne właściwości wyciągu z pestek grejpfruta
Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk to bardzo skuteczny, sprawdzony i stosowany od wielu lat środek na grzybicę. Obecna jakość żywności i niezdrowy tryb życia sprawiają, że coraz więcej osób cierpi na grzybicę (skóry, jamy ustnej, gardła czy przewodu pokarmowego). Badania wykazały, że wyciąg z pestek grejpfruta doskonale radzi sobie ze szczepami grzybów, które wywołują kandydozę. Można stosować go również zewnętrznie (na przykład na zmienioną chorobowo skórę). Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości ma także inne. Otóż okazuje się, że skutecznie działa na bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. To niezwykle przełomowe odkrycie, które pozwala wesprzeć leczenie tych chorób, z którymi antybiotykoterapia sobie nie radzi.
Wpływ ekstraktu z pestek grejpfruta w dolegliwościach przewodu pokarmowego
Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk to również skuteczne remedium w walce z zaparciami, wzdęciami czy uczuciem dyskomfortu w jamie brzusznej. Wspiera perystaltykę jelit i likwiduje uczucie ciężkości po spożyciu posiłku. Często jest stosowany w procesie odchudzania, po to by pobudzić jelita do wydajniejszej pracy.
Jak stosować wyciąg z pestek grejpfruta?
Wyciąg z pestek grejpfruta jest najczęściej dostępny w aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością w formie roztworu, który należy stosować kilka razy dziennie w formie doustnej lub do stosowania miejscowo na skórę czy te części ciała, które zostały zaatakowane przez bakterie czy grzyby. Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk ma silne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, dlatego ważne jest by przed pierwszym zastosowaniem wykonać test skórny, aby wykluczyć reakcję alergiczną.