Elektrody jednorazowe to produkty, które mają bardzo szerokie możliwości zastosowania w różnych dziedzinach. Jednak przede wszystkim są one wykorzystywane do takiego zabiegu, jak jonoforeza. Warto dowiedzieć się na jej temat nieco więcej oraz poznać jej rodzaje, a także wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu.
Jonoforeza labilna
Wśród różnych rodzajów jonoforezy można przede wszystkim wymienić jonoforezę labilną, które może występować zarówno w postaci ogólnej, jak i miejscowej. W tej rodzaju zabiegach wykorzystywane są takie produkty, jak elektrody jednorazowe. Jest to zarówno elektroda bierna, jak i elektroda czynna. Podczas zabiegu zmieniają one względem siebie położenie, co skutkuje powodzeniem całego procesu. Tego rodzaju zabieg najczęściej realizowany jest w takiej branży, jak kosmetyka.
Jonoforeza stabilna
Kolejnym rodzajem zabiegu jest jonoforeza stabilna. Elektroda bierna nie jest w tym przypadku wykorzystywana, ponieważ szczególne możliwości zastosowania ma jedynie elektroda czynna. Elektroda czynna ułożona jest na specjalnie do tego celu przeznaczonym podkładzie. Dzięki temu zabieg może przebiec w sposób skuteczny i efektywny, na czym szczególnie zależy osobie, która bierze w nim udział.
Wskazania do zabiegu
Zabieg jonoforezy ma bardzo szerokie możliwości zastosowania i jest chętnie wykonywany przez wiele osób. Przede wszystkim sprawdzi się on w wielu rodzajach schorzeń skórnych, a także podczas występowania różnego rodzaju urazów. Dodatkowo warto go przeprowadzić w przypadku odczuwania bólów kręgosłupa, polineuropatii, a także zapaleń okołostawowych. Zabieg może mieć również dość pozytywny wpływ na problemy z krążeniem, a także rozszerzone naczynia krwionośne.
Przeciwwskazania do zabiegu
Do zabiegu jonoforezy istnieją również pewne przeciwwskazania, z którymi warto się zapoznać przed planowaniem tego rodzaju zabiegu. Przede wszystkim jonoforezy nie powinno się wykonywać podczas trwających infekcji, zwłaszcza, jeśli pojawiła się gorączka. Dodatkowo nie powinno się planować takiego zabiegu w przypadku występowania zróżnicowanych problemów z układem sercowo-naczyniowym. Wśród nich można wymienić na przykład miażdżycę, zapalenie żył, a także zagrożenie zatorem.