Po pierwsze, należy zadać sobie pytanie, dlaczego którakolwiek z nas miałaby poddawać się takiemu zabiegowi? Jeśli robisz to dla swojego faceta, poważnie się zastanów! Jedyną poprawną odpowiedzią jest tutaj: robię to dla siebie. Pamiętaj, że depilacja miejsc intymnych to wyłącznie Twoja sprawa i powinnaś robić to ze względu na higienę, a nie: żeby jemu było przyjemnie.

Czy depilacja laserowa miejsc intymnych boli?

Jeśli ktoś twierdzi, że depilacja laserowa miejsc intymnych nie boli, kłamie. Po prawdzie depilacja laserowa każdego miejsca na skórze po zabiegu musi powodować dyskomfort. Jest tak, bowiem na Twoją skórę działa siła trzecia. A jeśli chodzi o depilację laserową miejsc intymnych, mamy do czynienia ze znacznie bardziej ukrwionym fragmentem ciała. Dlatego odpowiadam na powyższe pytanie, tak, depilacja laserowa miejsc intymnych boli. Nie jest to jednak ból nie do zniesienia.

W trakcie zabiegu najpierw poczujesz nieprzyjemne ukłucie, a potem pieczenie. Oczywiście będziesz musiała się do tego przyzwyczaić, jeśli chcesz cały proces depilacji laserowej miejsc intymnych przeprowadzić jak należy. Tak się bowiem składa, że depilacja laserowa miejsc intymnych to kilka zabiegów rozłożonych w czasie.

Tylko w ten sposób depilacja laserowa miejsc intymnych da pożądany efekt, czyli pozwoli usunąć i maksymalnie osłabić włoski.

Depilacja laserowa miejsc intymnych – ile zabiegów?

Zabieg depilacji laserowej miejsc intymnych przeprowadza się średnio 4-5 razy. To wystarcza, by uzyskać zadowalający i względnie długotrwały efekt. Czasem potrzeba większej ilości zabiegów, czasem mniejszej, w zależności od stanu włosków (pigmentu).

Znaczenie ma także rodzaj wykorzystywanego lasera. Spotkałam się z opiniami, że laser Vectus operujący światłem, odbijającym się od skóry daje najlepsze efekty i nie boli tak jak starsze generacje laserów. Ze swojej strony mogę też polecić depilację laserową miejsc intymnych przy pomocy lasera Light Sheer. To urządzenie działa w oparciu o laser diodowy, który jest bezpieczny dla skóry i pozwala pozbyć się włosów raz na zawsze.

O co zadbać przed depilacją laserową miejsc intymnych?

Istnieje lista rzeczy, które należy zrobić i których trzeba się wystrzegać przed zabiegiem depilacji laserowej miejsc intymnyc. Zacznę od czynności, których robić nie możecie! Po pierwsze i najważniejsze, nie możecie skorzystać z zabiegu depilacji laserowej miejsc intymnych podczas miesiączki. Ból wywołany menstruacją wzmaga się podczas zabiegu i jest niemal nie do zniesienia.

Przeprowadzenie zabiegu depilacji miejsc intymnych jest również zabronione w trakcie ciąży i podczas laktacji. Jeśli więc tekst pokazał dwa paski, będziesz musiała trochę poczekać, aż rozpoczniesz serię zabiegów.

Zabiegowi depilacji laserowej miejsc intymnych nie mogą również poddawać się osoby chore na nowotwór czy przechodzące jakiekolwiek choroby skóry: bielactwo, świerzb. Dotyczy to również okazjonalnych infekcji czy grzybiczych zmian powierzchniowych.

Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej miejsc intymnych na opaloną skórę, nieistotne czy w warunkach naturalnych czy w solarium.

Jeśli chodzi o przygotowanie ciała do depilacji laserowej miejsc intymnych istnieje szereg wytycznych. Samo przygotowanie ciała może trwać nawet miesiąc! Proces przygotowania zależny jest od kondycji zdrowia danej osoby oraz koloru i jakości włosów,

Na pół roku przed zabiegiem depilacji laserowej okolic intymnych należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami, zaprzestać depilacji miesiąc przed planowanym zabiegiem, na trzy tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej miejsc intymnych należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami.

Na dwa tygodnie przed należy odstawić leki światło uwrażliwiające, fototoksyczne i fotoalergiczne oraz zioła o takim działaniu – chociażby dziurawiec czy nagietek.

Na kilka miesięcy przed zabiegiem depilacji laserowej miejsc intymnych należy zrezygnować z opalania, a w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po ustąpieniu opalenizny.