Mezoterapia bezigłowa to nowa, potwierdzono naukowa alternatywa dla mezoterapii igłowej. Jest ona przeznaczona dla osób, które z jakichś powodów nie mogą poddać się mezoterapii z wykorzystaniem igieł. Zastanawiasz się, czym jest mezoterapia bezigłowa, czym się różni od mezoterapii igłowej oraz jak wygląda porównanie obu zabiegów jeśli chodzi o cenę i efekt? Czytaj dalej!

Czym jest mezoterapia bezigłowa i jak działa?

Mezoterapia bezigłowa działa poprzez otwieranie kanałów, opierając się na zastosowaniu potencjałów elektrycznych i określonych rodzajów przebiegów. Wykorzystywane podczas mezoterapii bezigłowej impulsy elektryczne ułatwiają oraz wzmagają wnikanie składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Jest to obecnie najnowocześniejszy i nieinwazyjny system odmładzania skóry. Stosuje się go również w walce z cellulitem i podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Podczas mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się zjawisko elektroporacji.

Urządzenia wykorzystywane podczas mezoterapii bezigłowej działają w oparciu o zjawiska zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry. Pozwala to na udostępnienie nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów, bez użycia igieł. Zabieg przeprowadza się z użyciem wysokonapięciowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.

Jaki jest wpływ mezoterapii bezigłowej na ciało?

Zabieg mezoterapii bezigłowej wpływa bardzo korzystnie na stan kliniczny cellulitu i rozstępów. Obszary, które można poddać mezoterapii bezigłowej to skóra głowy, twarz, szyja oraz dekolt, ręce, powłoki brzuszne, uda i pośladki.

Zabiegi mezoterapii bezigłowej stosowane na obszary nadmiaru tkanki tłuszczowej powodują różnice objętości w miejscach gdzie zaaplikowano odpowiednie preparaty. Należy jednak pamiętać, że w jednym dniu można wykonać mezoterapię bezigłową tylko na jednej partii ciała.

Preparaty stosowane podczas mezoterapii bezigłowej

W mezoterapii bezigłowej można wykorzystać aż trzynaście różnych preparatów, które swoim składem dadzą inny efekt. Najpopularniejsze to Centella Asiatica, wyciąg z wąkroty azjatyckiem, która hamuje procesy starzenia i pobudza syntezę kolagenu w skórze. Dekspantenol to kwas organiczny, który stosuje się w walce z łysieniem. Kofeina, pobudza spalanie tkanki tłuszczowej, wpływając na proces lipolizy. Kwas DNA podawany podczas mezoterapii bezigłowej pomaga w walce ze starzeniem się skóry.

Jest także kwas hialuronowy, który zna każda z nas. Jest to wielocukier wypełniający przestrzeń międzykomórkową skóry. Ten preparat poprawia nawilżenie skóry i redukuje zmarszczki.

Stosowane preparaty to także wyciąg z nostrzyka żółtego z rutyną, L-karnityna, minoksydyl czy oligoelementy.

Wskazania do mezoterapii bezigłowej i efekty po

Mezoterapię bezigłową warto zastosować profilaktycznie, celem walki ze zmarszczkami. Warto także zdecydować się na zabieg, by zlikwidować cellulit, wygładzić rozstępy i blizny, ujędrnić skórę, pobudzić krążenie i wziąć się za modelowanie sylwetki.
Wśród efektów po zastosowaniu mezoterapii bezigłowej możesz spodziewać się widocznego odmłodzenia skóry, rewitalizacji, tonizacji, rozjaśnienia plam, spłycenia zmarszczek, redukcji wspomnianych wcześniej rozstępów i cellulitu.

Mezoterapia bezigłowa korzystnie wpływa również na pobudzenie metabolizmu tkankowego, ułatwienie krążenia, zwiększa przenikalność błon komórkowych i miejscowo podnosi temperaturę skóry, co przyspiesza transport komórkowy.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej

Jeśli posiadasz w ciele metalowe elementy, chorujesz na choroby serca, choroby żył, posiadasz rozrusznik serca, nie możesz poddać się zabiegowi mezoterapii bezigłowej. To samo dotyczy cukrzyków, kobiet w ciąży, osób chorych na chorobę nowotworową i alergików na składniki kosmetyków.

Mezoterapia bezigłowa czy igłowa? Różnice

W obu przypadkach, zarówno przy mezoterapii igłowej, jak i bezigłowej po zabiegu należy pielęgnować skórę, choć po mezoterapii bezigłowej skóra nie będzie tak podrażniona, jak w przypadku zabiegu z wykorzystaniem igieł.

Efekt po mezoterapii bezigłowej widoczny może być już po dobie od zabiegu, jednak nie jest on tak efektywny, jak w przypadku mezoterapii igłowej. Żeby uzyskać efekt podobny do tego, uzyskanego przy pomocy mezoterapii igłowej, konieczne jest wykonanie kilku powtórzeń.