Postęp technologiczny możemy zauważyć w dwóch dziedzinach, uzbrojeniu oraz medycynie. Jeśli chodzi o poprawianie urody poszliśmy już bardzo daleko. Dzisiaj będę opowiadała o mezotarapii igłowej głowy oraz twarzy. Jeśli jesteś ciekawa, czym jest mezoterapia igłowa oraz jakie daje efekty, koniecznie czytaj dalej.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg pozwalający poprawić kondycję skóry oraz usprawnić jej regenerację. Jednym słowem mezoterapia igłowa to narzędzie do walki ze starzeniem się skóry, sposób na pozbycie się cellulitu i rozstępów. Co więcej, mezoterapia igłowa przeciwdziała wypadaniu włosów!

Zabieg polega na wprowadzeniu w chorobowe miejsca określonych substancji leczniczych. Mezoterapia igłowa hamuje więc i odwraca niekorzystne zmiany. Jest ona przeznaczona osobom mającym problem z łysieniem i wypadaniem włosów – jeśli mowa o mezoterapii igłowej skóry głowy.

W przypadku mezoterapii igłowej twarzy znieczula się skórę, choć kłucie i tak boli. Igła przebija tylko środkową warstwę skóry, warto jednak podkreślić, że ból jest do zniesienia. Mezoterapia igłowa boli nieco bardziej niż rolka.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – efekty i wskazania

Po zabiegu mezoterapii igłowej głowy zauważysz wzrost włosów, regenerację cebulek włosowych oraz poprawione mikrokrążenie. Zabieg mezoterapii pozwoli także zapobiegać problemom ze skórą głowy i zwiększy gęstość oraz grubość włosów.

Kiedy poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej skóry głowy? Jeśli zauważysz u siebie wypadanie włosów, słabe krążenie, nadmierny stres, zmiany hormonalne w organizmie. Warto tez polecić zabieg mezoterapii igłowej mężowi, jeśli zauważyłaś łysienie na jego głowie.

Przeciwwskazane jest poddawanie się mezoterapii igłowej jeśli jesteś w ciąży i karmisz piersią, podczas menstruacji, kiedy masz zwiększoną nadwrażliwość na ból, podczas przyjmowania leków przeciwzakprzepowych, jeśli masz alergię na używane preparaty lub stany zapalne i infekcje skórne. Co więcej, zabiegowi mezoterapii igłowej nie mogą poddawać się osoby chore na cukrzycę oraz pacjencji onkologiczni.

Mezoterapia igłowa twarzy – przebieg i zalecenia po zabiegu

Mezoterapia igłowa to nie zabieg typu laser, botoks czy wolumetria, jednak nie jest to zabieg lunchowy, po którym można wrócić do codziennych obowiązków. Warto wykonać go w piątek po południu, by weekend spędzić w domu.

Twarz po zabiegu mezoterapii igłowej wyglądać będzie nienajlepiej, skóra może być obrzęknięta, mogą wystąpić także zaczerwienienia, strupki lub zasinienia. W przypadku płytko unaczynionej skóry obrzęk zniknie szybko, jeśli macie sporo naczynek pod skórą, będzie to trwało dłużej.

Po mezoterapii igłowej nie można korzystać z sauny i solarium, zabronione jest opalanie się. Nie wolno jeść ostrych potraw ani pić alkoholu. Lekarze zalecają także wstrzymanie się z mezoterapią igłową w trakcie miesiączki.

Schemat mezoterapii igłowej

W fazie pierwszej, podczas intensywnej terapii wykonuje się jeden zabieg na tydzień przez okres dwóch miesięcy, druga gaza to pielęgnacja i jeden zabieg na miesiąc przez okres od trzech do sześciu mieisęcy.

Po zabiegu należy stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry głowy. Skóra głowy, podobnie jak skóra twarzy może być zaczerwieniona i obrzęknięta.